0800-335-426 (безкоштовно)
Служба пiдтримки:

Як аптеці укласти договір в програмі "Доступні ліки" з НСЗУ?

Як аптеці укласти договір з НСЗУ

Все більше аптек в Україні стає учасниками програми «Доступні ліки». Так, за даними Національної служби здоров'я України, за чотири місяці роботи оновленої урядової програми реімбурсації кількість аптек, які підписали договір зі Службою та долучилися до програми зросла в 1,6 раза. Станом на 15 серпня договір з НСЗУ підписав 1081 аптечний заклад-юридична особа. А це понад 7 000 місць відпуску лікарських засобів по всій країні.

Сьогодні лікарські засоби для пацієнтів, які живуть з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою, уже почали відпускати 4 610 аптек та аптечних пунктів по країні. Ще близько 3 000 аптек мають договір і готуються працювати з електронними рецептами.

«В середньому щомісяця число законтрактованих юридичних осіб збільшується на 101 заклад. Ці юридичні особи залучають до участі в програмі в середньому по 624 аптеки та аптечних пунктів кожного місяця. Щодня кількість аптек та аптечних пунктів, які відпускали ліки за електронним рецептом у середньому зростає на 37», - відзначається на сайті НСЗУ.

Завдяки такій активності, вже понад 1 млн пацієнтів отримали потрібні їм лікарські засоби за електронним рецептом. При цьому НСЗУ виплатила за договором на участь в програмі «Доступні ліки» майже 260 млн грн.

Договір з НСЗУ: порядок укладання

Однак, ще не всі аптеки долучилися до програми. Й багатьом з них ще тільки доведеться вивчати порядок укладання договору з НСЗУ. Ми вирішили трішки полегшити цю справу та зібрали основні рекомендації з цього питання в одному матеріалі.

Для того, щоб укласти договір з НСЗУ аптечному закладу спершу необхідно зареєструватися в електронній системі охорони здоров'я eHealth. Саме в цій системі відбувається укладення договору про реімбурсацію та відпуск лікарських засобів за електронними рецептами. Як вибрати програмне забезпечення для роботи з електронною системою охорони здоров'я та на що звернути увагу при виборі ми писали тут.

Зареєструвати аптечний заклад в eHealth може керівник закладу. При цьому фармацевтичним працівникам реєструватися в eHealth самостійно не потрібно. Їх усіх реєструє керівник чи уповноважена особа аптечного закладу.

Після реєстрації eHealth аптечний заклад формує заяву про укладення договору про реімбурсацію з використанням інформаційної системи, яка має можливість підключатися до центральної бази даних eHealth.

Заява формується з інформації двох видів: інформації, що потрапляє до заяви автоматично, та інформації, яку заклад вносить на етапі формування заяви.

Такою інформацією є банківські реквізити, строк дії договору, підстава, на основі якого документу діє підприємство, та перелік аптек, які будуть відпускати лікарські засоби за електронними рецептами по програмі «Доступні ліки».

Сформувавши заяву, керівник аптечного закладу накладає на неї кваліфікований електронний підпис (КЕП) та надсилає до НСЗУ.

Період розгляду таких заяв Національною службою становить 10 днів.

Як отримати електронний підпис

Електронний підпис – це дані в електронній формі, отримані за результатами криптографічного перетворення, які додаються підписувачем до інших даних чи документів або логічно з ними пов'язуються і використовуються ним як підпис.

Електронний підпис може бути трьох категорій: простий електронний підпис та печатка – низький рівень довіри; удосконалений електронний підпис та печатка – середній рівень довіри; кваліфікований електронний підпис та печатка – високий рівень довіри.

Звертаємо вашу увагу! До власноручного підпису прирівнюється лише кваліфікований електронний підпис. Юридична сила електронного документа, підписаного КЕП, еквівалентна юридичній силі паперового документа з власноручним підписом правоздатної особи.

Ключі КЕП можна безкоштовно отримати від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС), але виключно у межах області державної реєстрації юрособи. Існують також інші акредитовані центри сертифікації ключів, які надають такі послуги (наприклад, банк може безкоштовно видавати КЕП своїм клієнтам).

У аптечному закладі, який хоче працювати с програмою «Доступні ліки», КЕП потрібний: керівнику закладу - для реєстрації в системі, укладання договору, підписання звітів; уповноваженій особі - для реєстрації працівників в електронній системі та працівникам аптеки, які уповноважені здійснювати відпуск препаратів за електронним рецептом в електронній системі.
СЛУЖБА ПІДТРИМКИ: 0800-335-426 (безкоштовно)
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?
СЛУЖБА ПІДТРИМКИ:
0800-335-426
(безкоштовно)
Пн-Пт: 09:00-17:00
ПОДАТИ ЗАЯВКУ
ПОДАТИ ЗАЯВКУ
© Поліклініка без черг
2016-2019
Служба пiдтримки:
0800-335-426 (безкоштовно)
Пн - Пт: 09:00 - 17:00
Київ, вул. Жилянська, 75
info@newmedicine.com.ua
© ТОВ «Поліклініка без черг», 01032, м. Київ,
вул. Жилянська, будинок 75, пiдїзд 2, офіс 5